لیپوماتیک چه فرقی با لیپوساکشن دارد ؟

بسياري از افراد از ليپوماتيک اطلاعات جامعي ندارند و تصور مي کنند که ليپوماتيک همان ليپوساکشن است . ليپوشاکسن که عنواني براي جراحي لاغري است نمونه اي از جراحي هاي زيبايي است که مي تواند بافت هاي چربي را از بدن بيرون بکشد .

لاغري با ليپوماتيک که امروزه بسيار رايج است و افراد زيادي ا از چاقي نجات داده است ، به عنوان يک روش موثر و ماندگار در لاغري شناخته شده است. ليپوساکشن نيز با استفاده از دستگاه هاي لاغري انجام ميود اما تفاوتي که در ليپوماتيک وجود دارد امکان انتقال چربي در روش ليپوماتيک است .

پيش از اين جراح نمي توانست چربي هاي بيرون مکشيده را در مناطق ديگر به کار بگيرد، امروزه با جراحي ليپوماتيک مي توان بافت هاي چربي را از بدن بيرون کشيد و در قسمت هاي ديگر تزريق نمود.

ليپوماتيک چه فرقي با ليپوساکشن دارد

مثلا ميتوان چربي هاي شکم را بيرون کشيد و بعد در قسمت هايي مانند باشن يا سينه و حتي پشت دست تزريق کرد. به همين دليل است که عنوان پيکر تراشي به جراحي ليپوماتيک داده شده است.

ليپوساکشن چربي هاي زير پوستي را مي سوزاند و در واقع باعث از بين رفتن حيات چربي ها مي شود در حالي که چربي ها در روش ليپوماتيک نمي سوزند و اين قابليت را دارند که به ساير نقاط بدن منتقل شوند .

عمل انتقال چربي در بدن که به آن پيوند چربي نيز مي گويند يک اقدام بسيار حساس و تخصصي است که بايد توسط فوق تخصص جراحي پلاستيک انجام شود . در صورتيکه اين جراحي در امکانات ويژه انجام نشود ممکن است عوارضي در فرد ايجاد نمايد .

روش ليپوماتيک بسيار ايمن بوده و در صورتيکه فرد کانديد مناسبي براي اين جراحي باشد مي تواند نتايج بسيار درخشاني از آن دريافت نمايد. بسياري از افراد از اين موضوع بي اطلاع هستند که روش لاغري با ليپوماتيک يک شيوه ي نوين جراحي لاغري به صورت دائمي است و در صورتيکه عضوي از بدن ليپوماتيک شود بعد از جراحي چاقي دراين محدوده ديده نمي شود.
منبع: دکتر پرنيا