راه های مراقبت از پوست تالگو نور

مراقبت پوست صورت همیشه برای خانم ها از زمان های بسیار قدیم در سراسر جهان مهم بوده و هست و همه افراد از محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنند. راه های مراقبت پوست صورت به سن، جنس، تیپ پوستی فرد، نژاد و یا روش زندگی ( کار در خارج از منزل یا خانه ) و به  شیفت کاری در روز یا شب بستگی دارد. بانوان دوست دارند صورتي زيبا و پوستي شفاف داشته ‏باشند. اکثرا آنها به سرعت آرایش می کنند و نکات مراقبت از پوست را نادیده میگیرند. شما عزیزان میتوانید با انجام نکات ساده ای که در ادامه به آن اشاره خواهد شد زیبایی و سلامت پوست خود را حفظ کنید. مقدماتی ترین و اولین راه برای مراقبت از پوست بخصوص برای خانم ها تشخیص نوع پوست است همچنین باید یک برنامه روتین مراقبت از پوست داشته باشیم. این مراقبت بر اساس نوع پوست در افراد مختلف فرق می کند.

برای مراقبت از پوست صورت چه کنیم؟

همانطور که میدانید ۴ گونه پوستی داریم که عبارتند از: چرب، خشک، نرمال و مختلط که هر کدام از این نوع پوست ها مراقبت خاص خود را میطلبد.

 

  1.   پوست چرب: مراقبت پوست صورت چرب بدلیل افزایش ترشح غدد سباسه و چرب شدن سطح پوست نیازمند توجه بیشتری است. لازم است که روزانه دوبار شسته و از فلوئید برای مرطوب کردن آن استفاده کرد تا از براق شدن و ایجاد جوش و آکنه در پوست جلوگیری شود. لازم به ذکر است هرگز کرم های غنی و سنگین برای پوست های چرب استفاده نشود.
  2. پوست خشک: مراقبت پوست خشک نیاز به استفاده دائمی از کرم های مغذی و مرطوب کننده ها برای تجدید مواد معدنی خود دارد .
  3. پوست مختلط: یک نوع شایع دیگر از انواع پوستها، پوست مختلط است که در برخی از قسمتهای صورت مانند پیشانی، بینی و چانه پوست چرب و دارای منافذ باز و جوش های سرسیاه است و در نواحی گونه ها پوست خشک است. این افراد باید از محصولات پوست چرب در قسمتهای چرب صورت و از محصولات پوست خشک در نواحی خشک صورت استفاده کنند.  
  4. پوست نرمال: مراقبت از پوست های نرمال بسیار آسان است و کسانی که صاحب این نوع پوست هستند می توانند با رعایت نکاتی که در این مقاله خواهیم گفت همیشه پوست های خوبی داشته باشند.

پوست به لحاظ نوع به 4 دسته طبیعی، چرب، خشک و مختلط طبقه بندی می شود. مراقبت از هر کدام از این 4 نوع پوست با یکدیگر متفاوت است.
برخی از نکات مراقبت پوست تمامی این 4 نوع را دربر می گیرد که در این مقاله به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد :

بهتر است در طی روز از 3 وعده غذای اصلی شامل مواد ویتامینی و پروتئینی مورد نیاز بدن همچنین فیبر کافی استفاده شود و با تنظیم کالری دریافتی از بالا پایین شدن جلوگیری کنید زیرا عدم ثبات وزن باعث آسیب دیدگی بافت پوست می شود.

برای مراقبت پوست نیاز به نوشیدن مایعات کافی دارید حداقل 8 لیوان آب در طی روز نیاز بدن را برطرف خواهد نمود و باعث ایجاد طراوت و شادابی در پوست خواهد شد.

از مصرف بیش از حد مواد پاک کننده مانند صابون به خصوص صابون های معطر همچنین استفاده بی رویه از مواد آرایشی و کرم پودر ها بپرهیزید زیرا این مواد رطوبت و چربی طبیعی پوست را از بین برده و در طولانی مدت اثرات مخرب جبران ناپذیری بر روی پوست به جا می گزارد.

برای حفظ زیبایی پوست صورت برخی عادات حرکتی نامناسب مانند اخم کردن ، جمع کردم چشم ها ، ابرو بالا انداختن و ... را کنار بگذارید.

همواره از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. نور خورشید و ماورای بنفش آن باعث کاهش کلاژن پوست ، ضخیم شدن پوست و در نهایت باعث بروز چین و چروک در پوست می گردد.

در طول هفته حداقل یک بار از ماسک و بخور مخصوص نوع پوست خود استفاده نمائید برای ساعاتی به پوست، جسم و روان خود آرامش هدیه دهید.

در طول شبانه روز خواب کافی داشته باشید و تا حد ممکن از فشار کاری و عصبی، استرس و تنش دوری کنید.

 

به طور کلی مراقبت پوست نیازمند تغذیه مناسب، هوای پاک، آب کافی ، خواب خوب، اعصاب آرام، فعالیت بدنی و ورزشی کافی می باشد.

همه چیز درباره مراقبت از پوست صورت : 

 thalgonoor.ir/cat/134/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA