مصرف ویتامین C بیشتر خطر سرطان مری را کاهش می دهد

 

سرطان مری در لوله غذایی مری که در بین گلو و معده قرار دارد ایجاد می شود. علائم این بیماری شامل سختی در بلعیدن و کاهش وزن است. از نشانه‌های دیگر این بیماری می‌توان به درد هنگام بلعیدن، گرفتگی صدا، گره‌های لنفاوی متورم شده، ایجاد غده اطراف استخوان ترقوه، سرفه خشک و احتمالاً سرفه کردن یا استفراغ خون اشاره کرد.

 

در سال ۲۰۱۲، بیماری سرطان مری هشتمین سرطان در دنیا از نظر بیشترین تعداد وقوع بود که در طول آن سال ۴۵۶ هزار نمونه جدید مشاهده شد. در آن سال این بیماری منجر به ۴۰۰ هزار مرگ شد که این عدد در سال ۱۹۹۰، ۳۴۵ هزار مرگ بود. نرخ این بیماری در کشورهای مختلف متفاوت است، اما نیمی از تمامی موارد در چین روی می‌دهد. وقوع این بیماری در مردان سه برابر زنان است.

 

مهمترین روش های پیشگیری از این سرطان شامل مواردی همچون ترک سیگار و استفاده از رژیم غذایی مناسب و مراجعه به لیست پزشکان متخصص می باشد.

 

 

تحقیقات جدید در زمینه سرطان مری نشان داد که مصرف بیشتر ویتامین C می تواند نقشی محافظت کننده در مقابل ابتلا به این سرطان ایجاد کند.

 

 

 

در این تحقیق که در سال 2016 توسط محققان چینی انجام شد، بازبینی کاملی بر روی 15 مطالعه انجام شده در زمینه ارتباط بین مصرف ویتامین C و سرطان مری انجام گرفت.

 

 

 

نتایج این مطالعات کاملا گویای این موضوع بود که مصرف هر چه بیشتر ویتامین C با کاهش چشمگیرتر سرطان مری در ارتباط است. بر این اساس مشخص شد که با بیشتر کردن مصرف ویتامین C به اندازه هر 50 میلی گرم در روز، خطر ابتلا به سرطان مری می تواند به اندازه 13 درصد در هر فرد کاهش یابد.

 

 

این یافته می تواند راهکاری بسیار مهم در پیشگیری از سرطان مری ارائه دهد.

 

 

نتایج این مطالعه در مجله International Journal of Cancer به چاپ رسید.