انتخاب دندانپزشک خوب

 

در انتخاب دندانپزشک باید دقت لازم را به عمل آورد. درست است که دندانپزشکی یک رشته دانشگاهی است که در دانشگاه ها تدریس می گردد اما هنگام انتخاب دندانپزشک باید موارد دیگری غیر از داشتن مدرک معتبر دانشگاهی را در نظر گرفت. دندانپزشکی پیچیده تر از آن چیزی است که در دانشگاه ها تدریس می شود. یک دندانپزشک خوب، دندانپزشکی است که علاوه بر داشتن دانش و تجربه از یکسری ویژگی های فردی نیز برخوردار باشد. ما در این مقاله شما را با این ویژگی ها آشنا می کنیم.

 

1.  اولین ویژگی این است که یک دندانپزشک خوب هنگام درمان شما از اینکه در حال کمک به شما برای درمان دندان و تسکین درد و برطرف کردن مشکلات دهانی شماست احساس رضایت و خرسندی دارد. در واقع داشتن روحیه کمک به دیگران برترین ویژگی یک دندانپزشک است.

 

 

2. داشتن اعتماد به نفس و رفتاری که برای بیمار اطمینان بخش باشد از دیگر ویژگی های یک دندان پزشک خوب می باشد. بیمارن در هنگام مراجعه به دندانپزشکی به دلیل این که شناخت کاملی از نحوه ی درمان خود ندارند و یا به خاطر ترس از درد، احساس خوبی ندارند. انتخاب یک دندانپزشک مجرب از لیست پزشکان متخصص در هنگام برخورد با بیمار خود با اعتماد به نفس و آرامش برخورد می کند تا احساس اطمینان و راحتی را در بیمار خود ایجاد کند.

  

3. داشتن مهارت های چندگانه مناسب، یکی دیگر از ملزومات یک دندانپزشک خوب است. دندانپزشک خوب سعی می کند با بیمارش احساس راحتی در طی درمان را داشته باشد. از طرفی دیگر وجود مشکلات احتمالی در دهان و دندان بیمار خود را مورد بررسی قرار می دهد و روش ها و زمان مناسب برای درمان بیمار خود را به خوبی توضیح می دهد و اگر نیازی به انجام عملی از سمت بیمار برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات بعدی باشد به او آموزش می دهد.

  

4. داشتن تمایل و توانایی فردی برای انجام یک روش اصولی چهارمین ویژگی یک دندانپزشک خوب است. در واقع یک دندانپرشک خوب راه های خاصی برای حفاظت و ترمیم دندان ها را می داند تا بیمار او در معرض خطر و آسیب قرار نگیرد.


5. پنجمین ویژگی یک دندانپزشک خوب این می باشد که داراری دقت نظر و باریک بینی باشد و توجه به جزئیات و مشکلات بسیار کوچک احتمالی را نادیده نگیرد و توانایی اصلاح و ترمیم مشکلات احتمالی را داشته باشد.

 

6. ششمین ویژگی دندانپزشک خوب این است که دارای سرعت مناسب و در عین حال دقت لازم برای انجام درمان دندان را داشته باشد. درست است که انجام صحیح درمان برای بیماران مطلوب است اما یک دندانپزشک خوب در طی درمان دقت لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده دندان را دارد؛ زیرا اگر در حین کار دقت را فدای سرعت کند ممکن است آسیب های دائمی و جبران ناپذیری را به دهان و دندان بیمار خود بزند.