سمعک داخل گوش

 

اين سمعکها به صورت سفارشي بر اساس قالب اوليه گرفته شده از گوش ساخته مي شوند . با توجه به رنگ پوست رنگ بندي هاي متفاوتي دارند و اندازه آن از کوچک تا بزرگ است.

 

 

سمعک داخل گوش يا نامرئي (IIC)

 

کوچکترين سمعک هاي داخل گوش هستند . اين سمعکها معمولا در عمق کانال گوش و در برخي از مدلها بعد از خم دوم کانال گوش قرار مي گيرند. معمولا سمعک هاي نامرئي براي کم شنوايي هاي ملايم تا متوسط طراحي شده اند.

 

 

 

 

 

سمعک کاملا داخل کانال (CIC)

 

 

اين سمعکها نيز در رده کوچکترين سمعکهاي سفارشي قرار مي گيرند. سمعک CIC کاملا در داخل کانال گوش قرار مي گيرد و مناسب افت شنوايي خفيف تا متوسط شديد است. اين سمعکها تقريبا نامرئي هستند و معمولا براي کساني تجويز مي شوند که ظاهر سمعک براي آنها اهميت دارد.

 

 

 

 

 

 

سمعک داخل کانال (ITC)

 

 

سمعکهاي ITC در بخش پايني صدفه ي لاله گوش قرار مي گيرند . استفاده از آن ثابت و آسان است و از آنجا که آنها بزرگتر از مدل CIC هستند ، عمر باتري طولاني تري دارند و مي توانند ويژگيهاي اضافي مانند ميکروفن جهت دار براي درک بهتر گفتار در محيط هاي پر سر و صدا و ولوم کنترل داشته باشند . سمعک ITC مناسب افت شنوايي ملايم تا متوسط شديد از نظر پزشک شما و دکتر مهدي احمدي مي باشد .

 

 

 

 

 

 

سمعک داخل گوش فول شل  (ITE)

 

مدلهاي فول شل در داخل صدفه گوش بيروني قرار مي گيرند . اندازه بزرگ آنها اجازه مي دهد تا حداکثر تعداد کنترلهاي اضافي و ويژگيهايي از قبيل ميکروفن جهت دار در آنها تعبيه گردد . به علت استفاده از باتري بزرگتر ، طول عمر باتري بيشتر خواهد بود . در واقع آنها يک سمعک بزرگ با قدرت کافي هستند . اين مدل سمعک ، براي کم شنوايي هاي خفيف تا شديد توصيه مي شود .